Senior oskarżony o kradzież drewna na opał

W ostatnią niedzielę, funkcjonariusze zespołu operacyjno–rozpoznawczego pierwszego komisariatu zatrzymali 69-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie kradzieży drewna na opał. Incydent miał miejsce na jednej z wałbrzyskich posesji.

Informacje o zaginięciu drewna z jednej z niezabezpieczonych działek w Szczawienku dotarły do wałbrzyskich funkcjonariuszy pod koniec marca. Właściciel terenu wtedy zauważył, że został okradziony. Po przeprowadzeniu przez policję śledztwa, wskazany został sprawca tej kradzieży. Okazało się, że był to 69-letni mieszkaniec tej samej dzielnicy. Został on zatrzymany przez policję w ostatnią niedzielę wieczorem.

Podczas prowadzonego postępowania sądowego, starszy mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Przyznał, że skorzystał z nieuwagi właściciela i zabrał niezabezpieczone drewno, które przewiózł na swoją działkę dostawczym samochodem. Według ustaleń policji, 69-latek ukradł blisko 5 metrów sześciennych drewna o wartości 2 tysięcy złotych. Teraz los mężczyzny będzie leżał w rękach sądu. Jeżeli zostanie uznać winnym, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.