Mieszkaniec Wałbrzycha zagrał w internetowym kasynie na cudze pieniądze

29-letni obywatel Wałbrzycha stracił w wirtualnym kasynie 2,5 tys. złotych. Niestety dla niego, jednak jeszcze bardziej dla jego koleżanki, te pieniądze pochodziły z jej konta bankowego. Mężczyzna wykorzystał skradzione informacje z karty płatniczej kobiety.

W końcu października poprzedniego roku, 29-letnia kobieta udostępniła swojemu rówieśnikowi kartę debetową, dając mu zgodę na jednorazowe wypłacenie gotówki z bankomatu. Kilka dni później odkryła, że jej saldo bankowe zmniejszyło się o ponad 2,5 tys. zł. Okazało się, że jej znajomy zapisał wszystkie dane z karty płatniczej, zarejestrował je w kasynie online i obstawił stawkami nie będącymi jego własnością.

Między 28 października a 3 listopada mężczyzna wykorzystał kartę debetową swojej znajomej aż 65 razy. Kiedy właścicielka karty zdobyła dowody wskazujące na to, że to właśnie on był sprawcą transakcji, próbowała rozwiązać problem polubownie. Nie odzyskawszy jednak pieniędzy, postanowiła zgłosić incydent policji.

Policjanci z drugiego komisariatu działu kryminalnego zostali powiadomieni o serii przestępstw na początku tego tygodnia. Szybko namierzyli podejrzanego i aresztowali go we wtorek przed południem na ulicy Platera w Sobiecinie. Przesłuchiwany 29-latek przyznał się do popełnionych przestępstw i dał szczegółowe wyjaśnienia. Za nieautoryzowane operacje bankowe grozi mu teraz do 10 lat pobytu w więzieniu.

Komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji apeluje: „W związku z tym incydentem prosimy i przypominamy o nieprzekazywaniu nikomu dokumentów ani kart płatniczych. W erze internetowej łatwo jest takie informacje wykorzystać poprzez sieć internetową. Sprawcy mogą narazić właściciela na duże straty finansowe, jak to miało miejsce w tym przypadku”.