Festiwal Black Diamonds: Spotkanie miłośników motoryzacji w Starej Kopalni

Za zaledwie cztery tygodnie, Stara Kopalnia w Wałbrzychu stanie się miejscem spotkania dla entuzjastów samochodów o niebywałej wartości, przewyższającej koszt Obwodnicy Europejskiej. To wszystko dzięki organizowanemu tam Black Diamonds Festival. Ale to nie tylko spotkanie dla fanów motoryzacji, ale również festiwal muzyki klubowej, który z pewnością dostarczy wiele głośnych dźwięków, zarówno z potężnych silników samochodowych, jak i z głośników.

Podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia organizatorzy badali, czy ten typ imprezy wpasuje się w kulturalne życie miasta. Mając teraz na koncie cenne doświadczenia są przekonani, że tegoroczny festiwal będzie jeszcze lepszy. Nie mogą sobie wyobrazić lepszego miejsca na jego organizację niż Stara Kopalnia.

Władze Wałbrzycha dostrzegły potencjał Black Diamonds Festival i postanowiły wesprzeć organizację tego wydarzenia, udzielając finansowego wsparcia. Liczą na to, że dynamicznie rozwijający się festiwal stanie się kolejnym symbolem miasta. Co czeka odwiedzających festiwal? Głównie setki unikalnych samochodów, które przyjadą ze wszystkich regionów Polski i z zagranicy.

– Tegoroczna edycja przewiduje uczestnictwo od 300 do 500 samochodów o łącznej wartości aż pół miliarda złotych! To, co pokazujemy dzisiaj, to tylko próbka tego, co nas czeka na festiwalu. Te samochody są warte około 10 milionów złotych. Proszę sobie wyobrazić skalę tego wydarzenia – mówi Michał Elżbieciak. Bilety na festiwal już można nabyć. Organizatorzy przygotowali specjalną ofertę dla mieszkańców Wałbrzycha i Aglomeracji Wałbrzyskiej – 20% zniżki na wejściówki i karnety.