Klocki InPost – sposób na spędzenie czasu ze swoim dzieckiem!

Szukasz pomysłu na angażującą zabawę ze swoim dzieckiem? Chcesz spędzić z nim jednocześnie wesoły i rozwijający czas? Idealną propozycją są klocki do składania, które przedstawiają obiekty z otaczającego malucha świata. Gdzie takie znaleźć i jakie korzyści przynoszą?

Oryginalny zestaw klocków – gdzie kupić?

Zestaw klocków dla dzieci i dorosłych kupisz w sklepie internetowym Out Of The Box. To witryna należąca do firmy InPost, której głównym obszarem działalności jest doręczanie paczek.

Na stronie internetowej e-sklepu Out Of The Box znajduje się zakładka Klocki, która oferuje trzy unikatowe komplety stworzone specjalnie na potrzeby InPost. Pierwszy z nich przedstawia urządzenie Paczkomat® i elektryczny samochód kuriera, który doręcza przesyłki do skrytek.

Kolejna propozycja to sporych rozmiarów ciężarówka w białym kolorze z logiem InPost. Pojemna naczepa zmieści wiele klockowych przesyłek, które, mając co najmniej dwa zestawy, można dowozić nawet do samych skrytek maszyny. Trzeci zestaw przedstawia sortownię paczek, w której znajduje się kilku pracowników, wózek na palety czy taśma transportująca przesyłki.

Klocki – dla dorosłych i dla dzieci

Wspólne układanie klocków przez dorosłych i dzieci to rozrywka stymulująca zarówno młodszych, jak i starszych. W przypadku pociech stanowi sposób na rozwijanie motoryki małej i naukę współpracy. To umiejętności przydatne w codziennym życiu, a także w adaptowaniu się do społeczeństwa.

Poza tym poszukiwanie odpowiednich klocków, aby osiągnąć zamierzony efekt, uczy cierpliwości i koncentracji. Maluch doskonali swoją wyobraźnię, w tym tę przestrzenną. Dla rodziców jest to okazja nie tylko do oglądania postępów swojego dziecka, ale i forma relaksu.

Czasami klocki wykorzystuje się u dzieci wymagających większych pokładów uwagi i borykających się z problemami rozwojowymi. Rodzice podczas układania elementów z pociechą są w stanie urozmaicić rozrywkę o wartość edukacyjną. Przy okazji tych zestawów warto porozmawiać np. o wpływie emisji spalin na atmosferę.

W ten sposób InPost przyczynia się do kształtowania proekologicznych postaw wśród najmłodszych pokoleń. Firma od długiego czasu angażuje się w projekty mające na celu ochronę Ziemi i opóźnienie katastrofy klimatycznej. Edukacja najmłodszych jest więc bardzo istotna.

Zestawy klocków – jakie przynoszą benefity?

Układanie klocków przez rodziców i dzieci daje im możliwość spędzenia razem przyjemnego i produktywnego czasu. To szansa na chwilę zatrzymania w codziennym pędzie obowiązków i skupienie się na tym, co najważniejsze, czyli na rodzinie.

Klocki to nie tylko zabawa, ale i kształtowanie postaw oraz umiejętności przydatnych do końca życia. Współpraca podczas składania poszczególnych elementów jest bardzo ważna w kwestii odnajdywania się dziecka w społeczności. Zestawy z Out Of The Box świetnie nadają się na prezent.