Rusza Akcja Samochód. Ilu już złapali?

W mieście Wałbrzych 2 i 3 grudnia 2020 roku w nocy odbyła się akcja pt. „Samochód”. Podjęte działania sięgają na cały powiat oraz zostały zorganizowane w celu rozpoznania przyczyny kradzieży aut. Akcja skupia się na sprawnym i efektywnym rozpoznaniu oraz zwalczeniu wszelkiej przestępczości związanej z kradzieżą. Czy funkcjonariuszom udało się kogoś złapać?  Jaka kara czeka sprawców kradzieży aut?

Wałbrzych i powiat wałbrzyski zaangażowany w Akcję Samochód

W środę udało się odnaleźć jednego ze sprawców kradzieży aut na terenie Wałbrzycha i całego powiatu. W działaniach śledczy wzięło udział łącznie 47 funkcjonariuszy pionu dochodzeniowo-śledczego oraz kryminalnego wałbrzyskiej komendy, a także ruchu drogowego oraz prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Policjanci podczas śledztwa sprawdzili łącznie 125 pojazdów. W działaniach pomagali im podlegli komisariacie z terenu miasta oraz powiatu wałbrzyskiego. Policjanci wylegitymowali łącznie 165 osób.

Złodziej złapany – 19-latek jednym ze sprawców kradzieży?

W środę funkcjonariuszom udało się złapać część sprawców kradzieży aut. W grupie złodziei był poszukiwany mężczyzna w celu osadzenia w zakładzie karnym oraz czterech towarzyszy. Jednym z nich był chłopak w wieku 19 lat, który będzie odpowiadał za przywłaszczenie samochodu użyczonego przez pokrzywdzonego właściciela. Młodociany z Wałbrzycha został złapany późnym wieczorem przy ulicy Piłsudskiego. Znaleźli go policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego oraz kryminalnego wałbrzyskiej komendy. Chłopak wpadł w ręce funkcjonariuszy od razu po zgłoszeniu.

Co grozi przestępcom kradzieży?

Do tej pory został złapany młodociany wałbrzyszanin. Za przywłaszczenie mienia grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mundurowi znaleźli ukryty samochód w Jedlinie-Zdroju. 19-latek podejrzany o przestępstwo, a to nie jest jeszcze koniec działań. Akcja Samochód nadal trwa, a policjanci dokładają wszelkich starań w odnalezieniu kolejnych sprawców kradzieży aut.