Rozpoczęcie prac przy budowie parkingu na Podzamczu w Wałbrzychu

Pierwsze prace związane z budową nowego miejsca do parkowania aut w Wałbrzychu, a konkretnie na terenie dzielnicy Podzamcze, zostały już rozpoczęte. Nowo zaprojektowany obszar parkingowy, który ma służyć mieszkańcom największej dzielnicy miasta, umożliwi bezpłatne pozostawianie pojazdów. Osoby odwiedzające Szkołę Podstawową nr 21 oraz klientów otaczających sklepów i bazaru, będą mogły cieszyć się dodatkowymi miejscami postojowymi.

Wałbrzych zyskuje nowy parking, lokalizowany w rejonie Podzamczu. To efekt inwestycji realizowanej przez miasto. Miejsce to będzie funkcjonowało jako publiczny obszar parkingowy, nieodpłatnie dostępny dla mieszkańców. Znajdować się będzie pomiędzy bazarem a Szkołą Podstawową nr 21 im. Olimpijczyków – mówi Edward Szewczak z wałbrzyskiego Urzędu Miejskiego.

Planowany jest montaż sto stanowisk parkingowych. Niemniej jednak, trudno na razie oszacować czas trwania prac budowlanych. – Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak długo potrwa budowa, ponieważ nie mamy pewności co do tego, co znajduje się pod powierzchnią ziemi – wyjaśnia Amadeusz z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Stańczyk ze Świebodzic, które wcześniej prowadziło prace przy remoncie Placu Grunwaldzkiego.

Firma ta wypracowała sobie opinię niezawodnego wykonawcy. Szybko, sprawnie i dokładnie realizuje powierzone zadania, co potwierdza rzecznik Urzędu Miasta w Wałbrzychu. W piątek teren między szkołą a bazarem został ogrodzony, a teraz przewidziane są prace ziemne, ułożenie kostki brukowej i wyznaczenie miejsc postojowych.

Brak miejsc parkingowych na Podzamczu jest problemem dla wielu osób. Szczególnie rano, kiedy znalezienie wolnego miejsca w pobliżu szkoły to prawdziwe wyzwanie. Ten projekt bez wątpienia przyniesie ulgę dla mieszkańców dzielnicy.