Uwaga na mgłę: kolizje na ulicy Uczniowskiej

Za sprawą bardzo gęstej mgły, która skutecznie ograniczyła widoczność do zaledwie kilkunastu metrów, doszło do poważnego wypadku drogowego na ulicy Uczniowskiej. Tym samym, ruch na tej ulicy jest znacznie utrudniony, stwarzając potencjalne zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

Na wysokości zakładu produkcyjnego Mando, około godziny 14, doszło do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym. Zdarzenie miało miejsce w najwyższym punkcie ulicy Uczniowskiej, przykrytym gęstą mgłą. Na szczęście, mimo groźnego zdarzenia, obeszło się bez ofiar. W wyniku kolizji, na skrzyżowaniu pozostało uszkodzone auto, powodując spore utrudnienia w ruchu. Samochody poruszające się od strony Wałbrzycha musiały tworzyć korki i przemierzać ten odcinek drogi ze szczególną ostrożnością, ze względu na bardzo ograniczoną widoczność.

Kilkadziesiąt metrów dalej, wciąż w warunkach ograniczonej widoczności przez mgłę, doszło do kolejnej kolizji. Tym razem, na szczęście, incydent był mniej groźny – jeden samochód najechał na tył drugiego.

Apelujemy do wszystkich użytkowników drogi o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas jazdy w zmierzchu, gdy warunki na drodze stają się jeszcze trudniejsze.