Przestępca z listem gończym ujęty przez drogówkę w Dzierżoniowie

Policjanci z dzierżoniowskiej drogówki niedawno doprowadzili do zatrzymania 31-letniego mężczyzny, który posiadał długą listę przestępstw. Po krótkotrwałym pościgu, przestępca został zatrzymany.

Zajście miało miejsce w miniony wtorek. Funkcjonariusze patrolujący okolicę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator postanowili zatrzymać się przed przejściem dla pieszych, aby umożliwić przechodniego bezpieczne przejście. W tym momencie, drugim pasem ruchu minął ich volkswagen. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za oddalającym się samochodem. Mimo aktywowanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca volkswagena postanowił uciec.

Podczas ucieczki, kierowca volkswagena popełnił szereg wykroczeń drogowych. Ostatecznie zdecydował się na zatrzymanie pojazdu, pozostawiając w nim swojego 9-letniego syna, a on sam uciekł pieszo. Nie udało mu się jednak uniknąć policji i został zatrzymany po krótkim czasie.

Badania przeprowadzone po zatrzymaniu ujawniły, że mężczyzna stale przebywa za granicą i jest poszukiwany za pomocą listów gończych wydanych przez sądy w Legnicy oraz Kłodzku w celu odbycia kary pozbawienia wolności. W trakcie przeszukania zatrzymanego policja znalazła marihuanę. Kontrola dokumentów wykazała również, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Czas spędzony za kratami przez 31-latka może ulec wydłużeniu, ponieważ nie zatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Dla mężczyzny czeka też odpowiedzialność za szereg wykroczeń drogowych, które popełnił.