43-letni mężczyzna doznał poważnych obrażeń po upadku z motoroweru – alkohol mógł być przyczyną

W środowe popołudnie 18 października, tuż przed godziną 17, w dzielnicy Poniatów doszło do niepokojącego incydentu. Mieszkańca Wałbrzycha o wieku 43 lata spotkał pechowy wypadek – po zderzeniu z progiem zwalniającym, stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na asfalcie. W wyniku tego zdarzenia, doznał on poważnej kontuzji głowy.

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymali zgłoszenie o tym incydencie i natychmiast odpowiadając na wezwanie, przybyli na ulicę Sosnową. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna był nietrzeźwy podczas wsiadania na motorower. Jak stwierdził Marcin Świeży, rzecznik prasowy w wałbrzyskiej komendzie policji, po najechaniu na próg zwalniający mężczyzna stracił równowagę i spadł z pojazdu po przejechaniu kilkudziesięciu metrów.

Służby medyczne natychmiast zabrały kontuzjowanego mężczyznę, jednak policjanci na miejscu wypadku odnotowali u niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich obawy – w organizmie 43-latka wykryto 1,38 promila alkoholu. Wobec braku odpowiedzialności za swoje czyny, mężczyzna trafił do szpitala na dalsze leczenie, a funkcjonariusze odebrali mu prawo jazdy.

Konsekwencje jego nieodpowiedzialnych działań mogą być surowe – grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, możliwość dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów oraz spora grzywna.