Kierowcy ignorują przepisy ruchu drogowego, łamiąc ograniczenia prędkości o ponad 60 km/h

W ciągu ostatniego weekendu, funkcjonariusze policji z Wałbrzycha zmuszeni byli do interwencji wobec trzech kierowców, którzy rażąco łamali przepisy ruchu drogowego. Każdy z nich przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 60 km/h, nie przejmując się panującymi warunkami atmosferycznymi.

Do pierwszego incydentu doszło w piątkowe popołudnie, chwilę przed godziną 18. Dwoje mężczyzn pędziło ulicą Wrocławską swoimi samochodami osobowymi, pomimo fatalnej aury. Ich jazda sprawiała wrażenie, jakby konkurowali ze sobą w nielegalnym wyścigu. Na szczęście, policjanci oddelegowani do patrolowania ruchu drogowego znajdowali się w pobliżu, poruszając się nieoznakowanym radiowozem. Zarejestrowali oni prędkość obu pojazdów i natychmiast zatrzymali je do kontroli.

Jak informuje wałbrzyska policja – kierujący pojazdem 38-letni mieszkaniec Wałbrzycha pędził z prędkością 131 km/h, natomiast 31-letni mężczyzna z Wrocławia osiągnął prędkość 134 km/h, podczas gdy obowiązujące w tym miejscu ograniczenie wynosiło 70 km/h. Obaj naruszyli przepisy w znaczący sposób i zostali ukarani mandatami karnymi o wartości 2 tys. złotych oraz otrzymali dodatkowo 14 punktów karnych.

Sytuacja powtórzyła się w niedzielę, gdy około godziny 16:30, 21-letni mieszkaniec Głuszycy przekroczył dozwoloną prędkość na ulicy Uczniowskiej. Policjanci patrolujący ten obszar użyciem ręcznego miernika prędkości zanotowali, że młody mężczyzna jechał z prędkością 116 km/h na terenie zabudowanym. W wyniku tego wykroczenia, kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. złotych i otrzymał 14 punktów karnych. Dodatkowo, funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.