Policja w Wałbrzychu intensyfikuje działania przeciwko pijanym kierowcom

Podczas ostatniego weekendu, policjanci z Wałbrzycha zatrzymali pięć osób, które prowadziły pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Dodatkowo, trzech kierowców zostało ukaranych za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym, co skutkowało koniecznością oddania przez nich praw jazdy.

Cały piątek funkcjonariusze zajmujący się ruchem drogowym poświęcili na akcję „Trzeźwość”, w ramach której przeprowadzono kontrole 587 kierowców. W wyniku tych działań, jeden z nich, 29-letni mieszkaniec Świdnicy, został zatrzymany w miejscowości Niedźwiedzica około godziny 17:00. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 0,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a co więcej nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Do następnej interwencji doszło zaledwie dwie godziny później na ulicy Głównej w Strudze. Tam mundurowi zatrzymali 53-letniego wałbrzyszanina, który miał w organizmie 1,83 promila alkoholu. Z tego powodu zostało mu odebrane prawo jazdy.

Dzień później, w sobotę, funkcjonariusze skierowali swoją uwagę na 41-latka z miejscowości Różana w gminie Mieroszów. Badanie alkomatem wykazało, że miał on aż 2,33 promila alkoholu w organizmie. Oprócz zatrzymania prawa jazdy, mężczyzna odpowie także za znieważenie funkcjonariuszy, gdyż podczas interwencji zachowywał się agresywnie, wyzywał ich i groził im.

Kolejna interwencja miała miejsce późnym wieczorem na ulicy Puszkina w Wałbrzychu. Tam policjanci zatrzymali 39-latka, który miał aż 2,27 promila alkoholu w organizmie. W wyniku tej sytuacji stracił prawo jazdy.

W nocy z soboty na niedzielę, o godzinie drugiej na ulicy Świętego Jerzego w Wałbrzychu, policjanci zatrzymali 21-latka. Alkomat wykazał u niego 0,57 promila alkoholu.

Podczas weekendu stracono również prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym. Dwóch z tych kierowców poruszało się po drogach Wałbrzycha z prędkością przekraczającą 130km/h, mimo obowiązującego tam limitu prędkości wynoszącego 70km/h.