Przebudowa jednego z najstarszych kompleksów Orlik w Wałbrzychu – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5

W Wałbrzychu zainicjowano renowację jednego z najdłużej działających obiektów typu Orlik, znajdującego się w obrębie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 5 w centrum miasta. Kompleks ten, służący społeczności od piętnastu lat, widocznie odczuwał już ciężar upływu czasu. Planowane prace remontowe, mające na celu przywrócenie obiektowi dawnej świetności, rozciągną się na okres pięciu miesięcy i pochłoną kwotę przekraczającą 1,6 miliona złotych.

Ten kompleks sportowy od jakiegoś czasu doświadczał wręcz palącej potrzeby renowacji. Z powodu złego stanu technicznego, konieczne stało się nawet zamknięcie jednego z boisk. Umowa dotycząca przeprowadzenia prac remontowych została już podpisana przez miasto.

W skład kompleksu wchodzą dwa boiska: wielofunkcyjne oraz dedykowane do gry w piłkę nożną. Jak zapewnia Iwona Początek, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 5, przeprowadzone zostanie gruntowne odświeżenie całego obiektu, które obejmie zarówno nawierzchnię, jak i ogrodzenie czy oświetlenie. Poza tym, teren kompleksu zostanie dodatkowo zabezpieczony poprzez instalację systemu monitoringu, co pomoże w prewencji ewentualnych aktów wandalizmu.

Boiska te już dawno straciły swój pierwotny blask. Na ich powierzchni można było dostrzec liczne ubytki. Prace mają rozpocząć się w ciągu nadchodzącego miesiąca, a ich wykonanie powierzono firmie ze Świdnicy, która dysponuje pięcioma miesiącami na ukończenie zadania.

Sebastian Raciniewski, reprezentant Górnika Nowe Miasto Wałbrzych, przyznaje, że ten konkretny Orlik cieszy się dużym uznaniem wśród mieszkańców. Jest to jedyna taka przestrzeń w śródmieściu, gdzie młodzież może aktywnie spędzać swój wolny czas, uprawiając między innymi piłkę nożną. Według Raciniewskiego, korzysta z niej codziennie nawet kilkaset osób, włączając w to uczniów miejscowej szkoły.