37-letni mieszkaniec Poznania zatrzymany za oszustwa finansowe – współpraca jednostek policji przynosi efekty

W wyniku skutecznej kooperacji pomiędzy różnymi jednostkami policyjnymi, w tym z działem kryminalnym wałbrzyskiej policji, doszło do aresztowania mężczyzny we Wrocławiu. Mężczyzna ten jest podejrzany o wyłudzenie pieniędzy od trzech kobiet – dwóch z Wałbrzycha i jednej z Poznania. 37-latek jest już formalnie oskarżony, a na mocy decyzji sądu zostanie przetrzymywany w areszcie przez najbliższe trzy miesiące.

Jeszcze w październiku ubiegłego roku, również we Wrocławiu, zatrzymano 33-letniego mężczyznę za udział w oszustwach metodą „na policjanta”. Przez okres od 19 września do 11 października mężczyzna brał udział w pięciu takich oszustwach. Ofiary to głównie seniorzy z różnych miast Polski – Wałbrzycha, Poznania, Nowej Soli i Oleśnicy, którzy stracili łącznie niemalże 150 tysięcy złotych. Role 33-latka sprowadzały się głównie do odbioru wyłudzonych pieniędzy.

Niedawno udało się jednak zatrzymać także wspólnika tego mężczyzny. To 37-latek, który trzykrotnie wspomagał młodszego oszusta przy popełnieniu przestępstw, towarzysząc mu pod wyznaczane adresy. Ten poznański mieszkaniec został zatrzymany we Wrocławiu na dowód przeprowadzonych przez wałbrzyską policję, że pomagał w dwóch oszustwach na terenie Wałbrzycha oraz jednym w Poznaniu.

Podczas prowadzenia czynności procesowych, policjanci z Wałbrzycha wykazali, że 37-latek współpracował z 33-latkiem przy dwóch przestępstwach na terenie Wałbrzycha, w wyniku których dwie mieszkanki miasta straciły łącznie 64 tysiące złotych. Dodatkowo stał też za oszustwem w Poznaniu, gdzie starsza kobieta przekazała oszustom 40 tysięcy złotych.

37-latek musi liczyć się teraz z surowym wymiarem sprawiedliwości – grozi mu bowiem kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Śledztwo nadal trwa i nie jest wykluczone, że dojdzie do kolejnych aresztowań.