Karambol na drodze wojewódzkiej nr 367: dwie osoby z obrażeniami

Na drodze wojewódzkiej numer 367, łączącej Kamienną Górę z Borównem, w piątkowy wieczór doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne i potrzebowały natychmiastowej interwencji medycznej.

Wypadek miał miejsce około godziny 22:30 nieopodal wjazdu na stację benzynową, gdzie obowiązuje limit prędkości wynoszący 60 km/h. Mimo że odcinek drogi wojewódzkiej numer 367 pomiędzy Kamienną Górą a Borównem jest prosty i łatwy do przebycia, wielu kierowców ignoruje ograniczenia prędkości. W efekcie, mimo regularnych kontroli policyjnych, dochodzi tam do częstych wypadków.

Informacje o zderzeniu przekazał straż pożarna z Kamiennej Góry. Okazało się, że w wyniku kolizji dwie osoby odniosły obrażenia. Na miejscu zdarzenia interweniowały ekipy Pogotowia Ratunkowego z Kamiennej Góry oraz z Wałbrzycha. W działania ratownicze zaangażowane były również Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Kamiennej Góry oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Ptaszkowa. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, którzy przeprowadzili działania na miejscu wypadku, starali się ustalić dokładne okoliczności zdarzenia.