Przykra sytuacja w centrum miasta: młodzieniec znalazł się pod kołami samochodu

W poniedziałkowe popołudnie 4 marca, na jednej z wałbrzychskich ulic zanotowano niebezpieczne zdarzenie drogowe. Konkretnie doszło do niego na ul. Wysockiego. Jak podaje lokalna policja, incydent ten dotyczył pieszego. Ofiarą okazał się 16-letni chłopak, który niespodziewanie wtargnął na jezdnię, biegnąc między przystankami autobusowymi bez korzystania z przejścia dla pieszych. Wszystko działo się około godziny 15:00.

Na jego nieszczęście, w tym samym czasie drogą poruszała się osobówka, której kierowcą był 63-letni mężczyzna. Ten nie był w stanie zareagować wystarczająco szybko i zahamować pojazdu. Mimo dramatycznej sytuacji, nastolatkowi udało się uniknąć poważnych obrażeń.

Jednakże to nie koniec problemów dla młodzieńca. Jego nieprzemyślane działania doprowadziły do powstania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za co teraz będzie musiał odpowiedzieć przed sądem rodzinnym. Funkcjonariusze policji, którzy interweniowali na miejscu zdarzenia, zatrzymali dowód rejestracyjny uszkodzonego w samochodu.