Potężny krok w przód: Górnik Nowe Miasto Wałbrzych zdobywa teren pod własne boisko!

Całkowita przebudowa stadionu na Nowym Mieście jest w pełnym toku, ale to nie jedyna rozwojowa wiadomość związana z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. Klub ma powody do triumfu – w roku obchodzenia 20-lecia swojego istnienia, oficjalnie stał się posiadaczem gruntu pod boisko piłkarskie znajdujące się przy ulicy Przywodnej w Wałbrzychu.

Niewątpliwie, stało się to możliwe dzięki wsparciu miasta Wałbrzych i wielu osób, które okazały klubowi swoją pomoc. W szczególności, klub pragnie wyrazić wdzięczność Prezydentowi Romanowi Szełemejowi, Wiceprezydent Annie Elżbieciak-Stec, Monice Zalas, Magdzie Król-Kwolek oraz radnemu Rafałowi Glapińskiemu. Jak czytamy na profilu Górnika Nowe Miasto Wałbrzych: „Dzięki Wam nasza Akademia GNM będzie miała swój własny wymarzony obiekt sportowy!”.

To ogromny postęp dla klubu i fantastyczna możliwość rozwoju dla jego zawodników. Wszyscy czekają z niecierpliwością, aby zobaczyć jak to miejsce ożyje i zacznie tętnić piłkarskimi emocjami.

Przyszłe tereny klubu nie są jedynym miejscem, które przyciąga uwagę. Wczoraj Prezydent Roman Szełemej skomentował postęp prac na stadionie na Nowym Mieście. Mówił: „Pokazywaliśmy przedstawicielom mediów przestrzeń, gdzie budujemy stadion na Nowym Mieście. Obiekt będzie gotowy na jesień przyszłego roku, a prace postępują zgodnie z planem”.