Brak bezpiecznej odległości między pojazdami spowodował wypadek na ulicy Wieniawskiego

Niewłaściwe zachowanie na drodze ze strony 32-letniego kierowcy z Jawora, który kierował pojazdem dostawczym, doprowadziło do incydentu drogowego. Zdarzenie to miało miejsce dzisiaj, chwilę przed godziną 12.00, na jaworskiej ulicy Wieniawskiego, w okolicy Podzamcza. Przyczyną był brak odpowiedniej odległości między jego samochodem a poprzedzającym go pojazdem.

Do niefortunnego incydentu doszło, gdy 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, prowadzący samochód osobowy, próbował skręcić w lewo w ulicę Topolową. W wyniku kolizji jedna osoba została ranna – 31-letnia pasażerka z samochodu osobowego, która została przewieziona do szpitala.

Funkcjonariusze policji zajmujący się ruchem drogowym szybko przystąpili do pracy nad sprawą. Ustalili na miejscu, że żaden z uczestników zdarzenia nie był pod wpływem alkoholu. Dokonali również zabezpieczenia dowodu rejestracyjnego obu pojazdów z powodu powstałych uszkodzeń spowodowanych kolizją. Podjęli również czynności procesowe, sporządzając dokumentację zdarzenia i zadeklarowali kontynuację prac nad sprawą.