Niezwykłe zatrzymanie. Poszukiwany mężczyzna sam zgłosił się do policji będąc pod wpływem alkoholu i mając przy sobie narkotyki

Zgłaszając się oficjalnie do lokalnej komendy w Górze, 29-letni mężczyzna chciał dowiedzieć się, czy jest na celowniku organów ścigania. To zdarzenie na pewno nie jest częstym widokiem dla funkcjonariuszy, zwłaszcza że okazało się, iż mężczyzna był nie tylko poszukiwany, ale również był nietrzeźwy oraz posiadał przy sobie narkotyki.

Podczas prowadzenia rozmowy z mężczyzną, dyżurny wyczul od niego specyficzną wonię, która budziła jego podejrzenia. Po przeprowadzeniu odpowiednich badań, alkomat wykazał blisko 3 promile alkoholu we krwi 29-latka, co potwierdzało tezę o jego nietrzeźwości – mówi komisarz Ariel Bujak, przedstawiciel miejscowej policji.

Policjanci po sprawdzeniu tożsamości mężczyzny w policyjnych bazach danych potwierdzili, że jest on faktycznie poszukiwany, a powodem było trwające śledztwo dotyczące kradzieży. Niespodzianek jednak było więcej.

– Po zakończeniu formalności związanych z zatrzymaniem i przeszukaniu rzeczy osobistych podejrzanego, funkcjonariusze odnaleźli przy nim woreczek strunowy wypełniony metamfetaminą – dodaje komisarz Bujak.

Zatrzymany mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Jeżeli zostanie skazany, może spędzić w więzieniu nawet do 3 lat.