Brak strefy kibica na EURO 2024 w Wałbrzychu. Alternatywne lokalizacje to Kłodzko, Złotoryja i Żarów

Jutrzejszym dniem w Niemczech zainaugurowane zostaną Mistrzostwa Europy w piłce nożnej – Euro 2024. Nie tylko drużyna polska będzie uczestniczyć w tych rozgrywkach, ale również reprezentacje z Austrii, Francji oraz Holandii. Niestety, dla entuzjastów futbolu z Wałbrzycha przewidziana jest niespodzianka – miasto nie oferuje swojej strefy kibica. Jednak nie oznacza to braku możliwości wspólnego celebrowania emocji sportowych – istnieje wiele alternatywnych miejsc.

Zaczynając od niedzieli, mieszkańcy Żarowa mogą skorzystać ze strefy kibica, która zostanie uruchomiona podczas spotkania Polski z Holandią. Ta specjalna przestrzeń została zaaranżowana przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu.

Pierwszy mecz otwierający Euro 2024 będzie można zobaczyć w strefie kibica znajdującej się na Rynku w Złotoryi. Na miejscu pojawi się nawet plaża kompletna ze specjalnymi leżakami. Wszystkie grupowe mecze polskiej drużyny będą transmitowane na dużym ekranie, a miasto serdecznie zaprasza do wspólnego kibicowania.

Kłodzko przygotowało również obszerną strefę kibica na czas trwania Euro 2024. Jak podkreśla burmistrz tego miasta, Michał Piszko, na ekranie o powierzchni piętnastu metrów kwadratowych będzie można śledzić wszystkie mecze turnieju. Strefa ta została zorganizowana w namiocie, który zimą służy jako lodowisko. Już jutro mecz inauguracyjny będzie tam dostępny do obejrzenia, natomiast w niedzielę odbędzie się transmisja meczu Polski z Holandią. Najlepszą wiadomością jest to, że wstęp do strefy kibica jest całkowicie bezpłatny.