Postęp prac przy budowie dwóch parkingów w pobliżu hali targowej na Podzamczu

W sąsiedztwie hali targowej, na wałbrzyskim Podzamczu, realizowane są prace budowlane dotyczące dwóch parkingów, które łącznie pomieszczą około 170 samochodów. Pierwsza z tych inwestycji jest już w zaawansowanym stadium realizacji. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje oraz fotografie z obu miejsc.

Budowa parkingów rozpoczęła się przy szkole i trwa nieprzerwanie od dwóch tygodni. Jednak pojawienie się zimy pokrzyżowało plany ekipy budowlanej. Mimo to, sprzęt pozostaje na placu budowy, co daje nadzieję na wznowienie prac, gdy tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą.

Na terenie Podzamcza, pomiędzy ulicami Hetmańską a Grodzką, intensywne prace budowlane dotyczą parkingów, które będą mogły pomieścić około 120 pojazdów. Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej podkreśla, że parkingi będą dostępne bezpłatnie i możliwy będzie do nich dojazd obiema wyżej wymienionymi ulicami. Inwestycja jest finansowana z budżetu miasta i ma zostać zakończona wiosną. Na terenie parkingów pojawią się kosze na odpady, ławki, a także zostaną posadzone nowe drzewa.

21 lipca został ogłoszony przetarg na „Budowę dwóch parkingów dla samochodów osobowych pomiędzy ul. Hetmańską a ul. Grodzką w Wałbrzychu” w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, z obowiązkiem pełnienia nadzoru autorskiego. Wykonawca będzie musiał uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia, również na wycinkę drzew, a także zapewnić ciągłość ruchu drogowego i pieszego. Termin realizacji inwestycji wynosi 112 dni od dnia podpisania umowy. Planowane są do budowy dwa parkingi – jeden na 60 miejsc postojowych, drugi na 54.