Podwójny wypadek na drogach regionu – apel Policji o ostrożność

Podczas minionego weekendu zanotowano dwie poważne kolizje drogowe. Jedna z nich miała miejsce w miejscowości Grzędy, natomiast druga w Unisławiu Śląskim. Na szczęście, mimo powagi zdarzeń, obaj kierujący wyszli z nich bez szwanku.

Pierwszy wypadek spowodowany został przez nadmierną prędkość. Kierowca, mieszkaniec Szczawna-Zdroju, nie dostosował swojego tempa jazdy do warunków panujących na drodze. Doprowadziło to do utraty kontroli nad pojazdem i uderzenia w drzewo przydrożne. Mimo potężnej siły uderzenia, mężczyzna wyszedł z wypadku bez obrażeń. Był zupełnie trzeźwy w chwili zdarzenia. Policjanci nałożyli na niego mandat i zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu z powodu powstałych uszkodzeń.

Drugi incydent miał miejsce tego samego dnia w Unisławiu Śląskim. Tym razem przyczyną była zmęczenie kierującego. Mieszkaniec Wałbrzycha zasnął za kółkiem, co skutkowało zjechaniem z jezdni i uderzeniem w drzewo. Mimo poważnego wypadku, kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. Policja również w tym przypadku zatrzymała dowód rejestracyjny i nałożyła mandat.

Policja po raz kolejny apeluje do mieszkańców Wałbrzycha oraz całego powiatu wałbrzyskiego o szczególną ostrożność na drogach. Dotyczy to wszystkich uczestników ruchu drogowego, nie tylko kierujących samochodami, ale również korzystających z innych środków transportu. W przypadku śliskiej nawierzchni spowodowanej opadami śniegu lub oblodzeniem, należy pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na jezdni.