Podpalacz z Zagórza Śląskiego stanie przed sądem

49-letni mieszkaniec budynku w Zagórzu Śląskim jest podejrzewany o wzniecenie ognia w swoim własnym domu. To właśnie policjanci z Głuszycy zostali powiadomieni o zdarzeniu, które miało miejsce w jednym z lokali socjalnych na ulicy Głównej. Zgłoszenie dotarło do nich w środę, 11 października, około godziny 13:30. Przed przybyciem służb na miejsce zdarzenia, mieszkańcy i straż pożarna zdołali opanować sytuację.

Szczęśliwie, żadna osoba nie doznała uszczerbku na zdrowiu podczas tego incydentu. Policja ustaliła, że za wywołanie pożaru odpowiedzialny jest wspomniany wcześniej 49-latek, który notowany był już za wcześniejsze przestępstwa. Po krótkim czasie od zgłoszenia zatrzymano go na terenie Zagórza Śląskiego przez patrol drogówki wałbrzyskiej.

Teraz ten mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi mu surowa kara do 10 lat pozbawienia wolności za doprowadzenie do sytuacji, która mogła zagrażać zdrowiu i życiu wielu osób, a także za spowodowanie dużych strat materialnych. Po zapoznaniu się z zebranymi dowodami sąd rejonowy w Wałbrzychu postanowił aresztować podejrzanego na okres trzech miesięcy. Mężczyzna został już przewieziony do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie.