Kulminacyjny punkt uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w Wałbrzychu: Nagrodzeni nauczyciele i dyrektorzy szkół

14 października to dzień szczególny dla wszystkich pracowników sektora oświatowego, który obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku święto to miało dodatkowy wymiar, z uwagi na 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Chcielibyśmy serdecznie pogratulować blisko 50 nagrodzonym nauczycielom i dyrektorom szkół, którzy są częścią oświatowego pejzażu Wałbrzycha. Zwracamy również uwagę na dostępne zdjęcia z ceremonii wręczenia wyróżnień.

Nagrody zostały wręczone przez prezydenta Wałbrzycha, Romana Szełemeja, a także jego zastępczynie – Sylwię Bielawską. Ceremonia wręczenia odbyła się 13 października w Bibliotece pod Atlantami. Wydarzenie to było zwieńczeniem procesu, który rozpoczął się zarządzeniem opublikowanym 29 września. Jak co roku, zarządzenie to dotyczyło przyznania nagród Prezydenta Miasta Wałbrzycha dla nauczycieli. Nagrody te finansowane są ze specjalnego funduszu i są przyznawane za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze oraz opiekuńcze.

Laureatami nagród zostali nauczyciele z przedszkoli, szkół oraz innych placówek oświatowych, które podlegają pod gminę Wałbrzych. Nagrody te zostały wręczone w sposób uroczyście podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które miały miejsce 13 października.