Pobili 21- latka i okradli go? Co im grozi?

W budynku w centrum Wałbrzycha doszło do napadu. Jak wiemy 24- letni mieszkaniec Boguszowa Gorce i jego koleżanka 25-letnia mieszkanka Wałbrzycha do nieprzytomności pobili 21-latka. W momencie, gdy mężczyzna stracił przytomność, para go okradła. 

Jak doszło do napadu?

W chwili napadu 24-latek uderzał pięścią w 21-latka, który po kilku mocnych ciosach stracił przytomność. Następnie razem z koleżanką przeszukali mężczyznę i zabrali mu telefon komórkowy oraz portfel z gotówką. Sprawcy po całym zdarzeniu uciekli. Poszkodowany następnego dnia poinformował funkcjonariuszy policji o napadzie. Bardzo szybko udało się zatrzymać parę i odzyskać skradziony telefon. Tym samym za popełnione przestępstwo oraz spowodowanie u poszkodowanego poważnych urazów głowy może im grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Mieszkanka Wałbrzycha oraz jej kolega na tę chwilę trafili do więzienia na co najmniej dwa miesiące. 

Co może grozić za napad z pobiciem i kradzieżą?

Osoba biorące udział w bójce, napadzie, czy pobiciu naraża człowieka na ogromne niebezpieczeństwo, które skutkuje kalectwo, a nawet utratę życia. Wszystko jest wyraźnie określone w Kodeksie Karnym. Duży wpływ na karę mają informacje zdobyte podczas śledztwa, a także następstwa, jakie są spowodowane poprzez napad. Sprawca bójki może podlegać karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy, nawet do 8 lat.