Mikołaje na motocyklach

Mikołajki to znane na całym świecie święto. W Polsce jest ono obchodzone 6 grudnia,  ku czci świętego Mikołaja biskupa Miry. W ten dzień głównie dzieciom podkłada się prezenty pod poduszką, w bucie lub umieszcza w skarpecie. Do niektórych dzieci przychodzi nawet sam Mikołaj, który grzecznym dzieciom osobiście wręcza prezenty. Również w Wałbrzychu miała miejsce nietypowa akcja z udziałem Mikołajów. 

Jak wyglądała podróż gangu Mikołajów?

W okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia coraz więcej osób pragnie czynić dobro i wesprzeć w tym magicznym czasie potrzebujących. W Wałbrzychu blisko 100 motocyklistów przebranych w stroje Mikołaja jeździło ulicami tego miasta oraz Szczawno Zdrojów odwiedzając domy dziecka. Kierowcy motocykli zrobili niesamowity prezent świąteczny oraz mikołajkowy, bo przekazali domom dziecka ponad 20 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły ze zbiórek oraz licytacji gadżetów przeznaczonych na tak szczytny cel.

Mikołaje na motocyklach znani w całej Polsce?

Akcja Moto mikołaje jest znana w całej Polsce. Nie tylko w Wałbrzychu ruszyła akcja Mikołaje na motocyklach, ale staje się to coroczną tradycją w wielu miastach w tych większych oraz w tych mniejszych. Akcja charytatywna zapisała się już w wielu kalendarzach. Motocykliście przez wiele miesięcy prowadzą zbiórki, aby móc uzbieraną kwotę przekazać na szczytny cel. Zazwyczaj jest to jednak pomoc dla dzieci z domów dziecka. W dniu 6 grudnia każde dziecko czeka z niecierpliwością na wizytę Mikołaja, również tym dzieciom z domu dziecka należy się prezent. 

Akcja Mikołajkowa motocyklistów, a pandemia?

W tym roku pandemia pokrzyżowała plany związane z wieloma imprezami, w tym także charytatywnymi. Wiele miast niestety zrezygnowało z parady z okazji Mikołajek, ale są też tacy, którym pandemia nie przeszkadza w niczym. Dowodem na to mogą być Mikołaje na motocyklach z Wałbrzycha.