Pożar na Bogusławskiego. Jedna osoba nie żyje

W wałbrzyskim Nowym Nieście 3 grudnia, około godziny 11:30 doszło do wybuchu pożaru. Zdarzenie miało miejsce w mieszkaniu znajdującym się na trzecim piętrze, które znajduje się przy ulicy Bogusławskiego 3. Jak wiadomo w wyniku pożaru zmarła jedna osoba, a 15 osób ewakuowano. 

Jak strażacy poradzili sobie z pożarem?

Pożar zauważono, gdy był już bardzo zaawansowany. Przypadkowy przechodzień zauważył ogień wydostający się przez okna i od razu zawiadomił straż pożarną. Już 2 minuty po zgłoszeniu pożaru, na miejscu pojawiły się wałbrzyskie zastępy straży pożarnej. Strażacy wracali z innej akcji, przejeżdżając przez Nowe Miasto, a tym samym mogli pojawić się na miejscu zaraz po wezwaniu pomocy. Jak wiemy, z gaszeniem pożaru walczyło 8 zastępów straży pożarnej, liczących w sumie 22 strażaków. Na miejscu zaraz potem dojechała również policja i pogotowie ratunkowe.

Jakie szkody wyrządził pożar?

Po przyjeździe straży pożarnej okazało się, że sytuacja jest poważna. W mieszkaniu znaleziono ciało 33 -letniego mężczyzny. Strażacy jak najszybciej ewakuowali pozostałych mieszkańców, w tym także niespełna roczne dziecko. Znajdowało się ono w lokalu poniżej mieszkania, w którym wybuchł pożar. Następnie zostało zabrane do szpitala na badania. Do dnia dzisiejszego nie wiadomo, z jakich przyczyn doszło do pożaru. Policja nadal bada sprawę wybuchu.