Ostrzeżenie Policji: Oszuści nie odpuszczają mieszkańcom Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego

Z niesłabnącą intensywnością oszuści prowadzą swoje działania skierowane przeciwko mieszkańcom Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. Właśnie dlatego do właścicieli domów, mieszkań i firm z tych terenów, wychodzi ważne ostrzeżenie od lokalnej policji. W ciągu jednego tylko piątkowego dnia, funkcjonariusze otrzymali dwie informacje o zdarzeniach, które można określić jako oszustwo. Pierwsze było związane z ripostą online, a drugie to klasyka gatunku – oszustwo metodą „na pracownika banku”. Policjanci przypominają, że ostrożność nigdy nie jest na wyrost.

Nieustannie prowadzone są ataki przez oszustów działających w sieci www. W ostatni piątek do Wałbrzyskiej Komendy Miejskiej Policji zgłosiła się kobieta w wieku 48 lat. Pani ta została oszukana podczas zakupów online – zamówiła tabletki do zmywarki oraz kapsułki do prania za kwotę powyżej 400 złotych, lecz mimo dokonania płatności, towar nie dotarł do niej. Dodatkowo, wszelki kontakt ze sprzedawcą urwał się.

W tym samym dniu funkcjonariusze stacjonujący w Boguszowie-Gorce otrzymali informację o oszustwie wykonanym metodą „na pracownika banku”. Osoba mająca 24 lata, mieszkanka powiatu wałbrzyskiego, padła ofiarą oszusta podającego się za pracownika banku. Sprawca skutecznie wmówił pokrzywdzonej kobiecie, że jej środki finansowe są w niebezpieczeństwie i musi natychmiast działać, aby ich nie stracić. Namówił ją na przelanie pieniędzy na inne konto za pomocą kodu BLIK. Niestety, w ten sposób poszkodowana utraciła 700 złotych.