Pomoc dla chorych i ich rodzin – Fundacja "Dobrostan przystań zdrowia" w Wałbrzychu

Możliwe, że nie wszyscy są świadomi istnienia fundacji „Dobrostan przystań zdrowia”, której siedziba znajduje się w Wałbrzychu. Ta organizacja poświęca się niesieniu wsparcia dla osób zmagających się z chorobami onkologicznymi oraz przewlekłymi, a także ich bliskim i opiekunom.

Specjalistyczne warsztaty psychoedukacyjne, organizowane przez fundację, służą jako pomoc dla pacjentów i ich rodzin w poradzeniu sobie z trudną sytuacją jaką jest choroba. W ich programie zawarte są elementy terapii Simontowskiej, zorientowane na radzenie sobie z negatywnymi emocjami, wzmacnianie motywacji do walki z chorobą oraz wspieranie układu odpornościowego.

Trwają obecnie zapisy na najbliższą edycję tych warsztatów, które mają miejsce w Klubie Senior Plus na ulicy Andersa 162 a. Wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska, gorąco zachęca do skorzystania z tej formy wsparcia. Wyraża też swoje podziękowania dla pań tworzących Dobrostan: Joanny Delegiewicz, Magdaleny Tumasz i Małgorzaty Włochal za ich nieocenioną pracę.