Ogromny pożar w pobliskim Boguszowie

Wczoraj dnia 13 grudnia 2022 późnym wieczorem w godzinach około 22:00 wybuch pożar. Do zdarzenia doszło w pobliskim Boguszowie Gorcach, w budynku przy ulicy Słowackiego. Niestety mieszkanie zostało całkowicie zniszczone na skutek pożaru. Na miejsce pożaru szybko zastała wezwana straż pożarna. Pojawili się strażacy z m.in. Ochotniczej Straży Pożarnej Gorce. Łącznie nad ugaszeniem pożaru pracowało, aż sześć zastępów straży pożarnej.

Pożar wybuchł na parterze budynku. Pojawił się w dwupokojowym mieszkaniu mającym około 60-70 metrów kwadratowych. Mieszkanie było puste. Pozostali mieszkańcy z pobliskich mieszkań zostali ewakuowani. Ewakuacja nastąpiła zanim na miejscu pojawiły się służby ratownicze. Strażacy walczyli do późnych nocnych godzin. Na całe szczęście nikt nie stracił życia.

Na chwilę obecną nie wiadomo co było przyczyną wybuchu pożaru. Trwają prace nad ustaleniem źródła pożaru. Mieszkanie na parterze zostało doszczętnie spalone. Pozostałe mieszkania nie zostały uszkodzone. Strażacy zadbali o oddymienie budynku. Miejmy nadzieję, że do podobnych sytuacji w naszym regionie będzie dochodziło jak najmniej.