Duża inwestycja Mercedesa w pobliżu Wałbrzycha

W ostatnim czasie została zorganizowana konferencja prasowa, w której udział wziął m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz Mathias Geisen – szef działu produkcji pojazdów użytkowych z Grupy Mercedes-Benz. Z przeprowadzonego spotkania wynika, że Grupa Mercedes-Benz chce zainwestować w fabrykę, która znajduje się w oddalonym od naszego miasta  o ok. 50 km Jaworznie.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w najbliższych latach i oscylować ma na kwotę ponad milion euro. Grupa Mercedes-Benz chce się skupić na produkcji „pojazdów przyszłości”. W zamyśle samochody nowej generacji to elektryczne auta dostawcze. Jeśli plan dojdzie do skutków w fabryce zostanie zatrudnionych około 2,5 tysiąca pracowników.

To duża szansa dla naszego regionu i potencjalne nowe miejsca zatrudnienia. Grupa Mercedes-Benz należy bez wątpienia do najpoważniejszych firm w branży motoryzacyjnej. Aktualnie w fabryce znajdującej się w Jaworznie w pobliżu Wałbrzycha produkowane są silniki, a także baterie niezbędne do samochodów elektrycznych. Firma uznawana jest za jedną z czołowych w regionie.