Nowoczesne mieszkania komunalne na ulicy Traugutta w Wałbrzychu gwarancją pięknych widoków

Na ulicy Traugutta w Wałbrzychu powstaje nowoczesne osiedle składające się z 64 mieszkań komunalnych. W przyszłości, ich mieszkańcy będą mogli cieszyć się przepięknymi widokami. Całkowity koszt inwestycji wynosi aż 28 milionów złotych. W planach jest wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak ogrzewanie za pomocą pomp ciepła i geotermii. Dodatkowo, do dyspozycji mieszkańców będzie 68 miejsc parkingowych.

To największe przedsięwzięcie realizowane przez MZB – mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. Początkowo planowano zakończenie prac budowlanych na pierwszy kwartał następnego roku, jednak wszystko wskazuje na to, że mieszkania zostaną oddane do użytku wcześniej. Decydujące będzie tempo prac, które jak na razie przebiegają zgodnie z oczekiwaniami.

Wszystko jest robione, aby sfinalizować tę inwestycję jeszcze w tym roku – dodaje prezes MZB, Kacper Nogajczyk. Jeden z budynków zostanie wyposażony w ogrzewanie podłogowe. Obecnie prace dotyczą montażu stolarki oraz instalacji sanitarnych i elektrycznych. Zdołano również poradzić sobie z problematycznym wjazdem, który stanowił utrudnienie dla mieszkańców. Dostawy materiałów odbywają się teraz za pośrednictwem tymczasowego wjazdu technicznego, który planuje się wykorzystać jako docelowy.