47-latek z 58 sprawami poszukiwawczymi i 21 listami gończymi zostaje wreszcie schwytany przez policjantów

Załoga pierwszego komisariatu, we współdziałaniu z kryminalnymi siłami policyjnymi stacjonującymi w Wałbrzychu, dokonała w środku dnia aresztowania mężczyzny, który od pewnego czasu wykręcał się od odpowiedzialności przed prawem. Mężczyzna, który jest w wieku 47 lat, miał na swoim koncie imponującą liczbę 58 spraw poszukiwawczych oraz był poszukiwany za pośrednictwem 21 listów gończych z powodu popełnienia wielu różnorodnych przestępstw i wykroczeń w ostatnim okresie.

Stróże prawa z Wałbrzycha byli naocznymi świadkami, jak mężczyzna od roku 2020 skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na obszarze jednego z krajów Europy Zachodniej. Otrzymali jednak niedawno informację, że nieuchwytny 47-latek powrócił do kraju i aktualnie mieszka w Wałbrzychu, w dzielnicy Podzamcze. Funkcjonariusze pierwszego komisariatu, wspomagani przez kryminalnych kolegów z komendy wałbrzyskiej, udało się do precyzyjnie określonego miejsca zamieszkania na ulicy Basztowej w Wałbrzychu. Dzięki temu, idealnie przeprowadzona akcja zakończyła się sukcesem – aresztowaniem mężczyzny, który dodatkowo posiadał przy sobie substancje narkotyczne, w postaci amfetaminy.

Policjanci nie mieli jeszcze okazji widzieć tak bogatego w przestępstwa portfolio jakie prezentował mężczyzna. Za mieszkańcem Wałbrzycha otwartych zostało łącznie 58 spraw poszukiwawczych, a 21 z nich stanowiły listy gończe. Prokuratury i sądy z różnych części dolnośląskiego województwa starały się go odnaleźć, jednak najbardziej zapragnęli tego policjanci z Wałbrzycha.

47-latek ma teraz przed sobą perspektywę spędzenia prawie ośmiu lat za kratami za wszystkie wcześniejsze przestępstwa i wykroczenia. Mężczyzna otrzymał wyrok między innymi za liczne, mniejsze lub większe kradzieże oraz poruszanie się pojazdem mimo anulowanych uprawnień bądź będąc pod wpływem alkoholu.

Po aresztowaniu mężczyzna spędził noc w policyjnej celi. Dzisiaj zostanie przetransportowany przez policję do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd następnie trafi do jednego z więzień na terenie Polski.