substancje-odurzajace

Narkotykowy weekend w Wałbrzychu. Policja zatrzymała sześć osób

W ubiegły weekend wałbrzyscy funkcjonariusze zatrzymali osoby z różnymi rodzajami substancji odurzających. Ponadto, w mieszkaniu jednego z zatrzymanych policja zabezpieczyła też kilka roślin z gatunku konopi indyjskich. Wszyscy mężczyźni zostali osadzeni w areszcie policyjnym.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu na pierwszych podejrzanych natrafili w piątek 15 października. Około godziny 18:00 przy ul. Przemysłowej aresztowano 23-letniego mieszkańca miasta, który przechowywał w kieszeni woreczek z kokainą. O godzinie 19:30 mundurowi z tej samej komendy przy ul. Ratuszowej zatrzymali 38-letniego mężczyznę z Kamiennej Góry, który trzymał w kieszeni worek strunowy z marihuaną.

Po godzinie 22:00 dyżurny policyjny przyjął zgłoszenie o awanturze domowej, która miała miejsce w jednym z wałbrzyskich mieszkań przy ul. Grota-Roweckiego. W trakcie interwencji policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który był w posiadaniu środków odurzających i psychotropowych w postaci marihuany i amfetaminy.

W sobotę zatrzymano kolejnych dwóch mężczyzn

W sobotę 16 października policja aresztowała dwie kolejne osoby z narkotykami. Pierwszą z nich był 23-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który został zatrzymany około godziny 20:00 przy ul. Armii Krajowej. Po przeszukaniu mężczyzny policjanci znaleźli przy nim woreczek z amfetaminą, a po przeszukaniu jego mieszkania zabezpieczono pięć krzewów konopi indyjskich.

Natomiast po godzinie 20:00 przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu stróże prawa natrafili na drugiego mężczyznę z narkotykami. 24-latek przechowywał w swojej kurtce marihuanę i amfetaminę.

W niedzielę w ręce policji wpadł motorowerzysta z amfetaminą

Narkotykowy weekend zwieńczył 33-letni motorowerzysta, który wpadł w ręce policji w niedzielę po godzinie 23:00 na ul. Noworudzkiej. Policjanci z patrolu drogowego zatrzymali do kontroli 33-letniego mieszkańca miasta z woreczkiem amfetaminy. Testy na obecność narkotyków wykazały, że motorowerzysta nie znajdował się pod wpływem posiadanej substancji.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie policyjnym, gdzie prokuratura przedstawiła im zarzuty związane z posiadaniem nielegalnych substancji odurzających i psychotropowych w postaci marihuany, kokainy i amfetaminy. Teraz każdy z nich będzie musiał ponieść odpowiedzialność za swoje czyny w wałbrzyskim sądzie. Mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.