narkotyki

W weekend policja zatrzymała 9 osób z narkotykami

W dniach 24 – 26 września w ramach weekendowej interwencji funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali aż dziewięć osób z narkotykami. Niektórzy mieli przy sobie marihuanę, a inni amfetaminę. Akcja trwała od piątku do niedzieli na ulicach Wałbrzycha. Wszystkim zatrzymanym grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Pierwsza osoba została zatrzymana w piątek po godzinie 14:00 na ulicy Bystrzyckiej. Wałbrzyscy policjanci natrafili na 22-letniego mężczyznę, który miał przy sobie woreczek nielegalnej substancji odurzającej w postaci amfetaminy, który przechowywał w kieszeni spodni.

Druga osoba wpadła w ręce mundurowych w piątek po godzinie 21:00 na ulicy Batorego. Tym razem był to 49-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który posiadał znaczne ilości amfetaminy. Ilość białego proszku była wystarczająca, aby stworzyć 180 porcji narkotyków.

Trzecią i czwartą osobę policja również zatrzymała w piątek wieczorem, podczas przeprowadzania rutynowej kontroli drogowej na ulicy 1 Maja. Po zatrzymaniu jednego z pojazdów policjanci zauważyli, że kierowca prawdopodobnie znajduje się pod wpływem substancji odurzających. 20-latek przyznał się, że wcześniej zażył amfetaminę, której resztki miał jeszcze przy sobie. Z kolei jego pasażerka trzymała w torebce worek z marihuaną.

Piąta osoba została zatrzymana w piątek przed północą w miejscowości Głuszyca (pow. wałbrzyski). 22-latek również posiadał większe ilości amfetaminy, z której można było stworzyć 150 porcji handlowych.

W nocy z piątku na sobotę policjanci natrafili na szóstą osobę z narkotykami. Po godzinie 03:00 sprawdzili 30-letniego mieszkańca Wałbrzycha, przy którym znaleźli niewielką ilość amfetaminy.

Siódma osoba wpadła w ręce policji w sobotę około godziny 21:30 na ul. Skargi w Wałbrzychu. Był to kolejny mieszkaniec Wałbrzycha z niewielką porcją amfetaminy. 29-latek został aresztowany i przewieziony na komendę.

Natomiast przed północą na ulicy Andersa wylegitymowano 32-letniego mężczyznę, który siedział w swoim samochodzie. Gdy tylko spostrzegł zbliżających się policjantów, wyrzucił przez okno worek z amfetaminą. Okazało się, że jest jej na tyle, aby stworzyć około 60 porcji narkotyków.

Dziewiąta osoba została aresztowana w niedzielę rano o godzinie 08:00 na ulicy Sikorskiego. Był nią 25-letni wałbrzyszanin, który również miał przy sobie woreczek amfetaminy.

Cała dziewiątka została zatrzymana i przewieziona do aresztu, gdzie usłyszała zarzuty związane z posiadaniem nielegalnych substancji odurzających. Każda z tych osób może teraz posiedzieć za kratkami nawet przez 3 lata.