poscig-policjanci

Wałbrzyscy policjanci aresztowali przestępcę na trasie Broumov – Ścinawka Górna

Kilka dni temu w trakcie ćwiczeń policyjnych prowadzonych przez wałbrzyską policję funkcjonariusze zatrzymali przestępcę, który poruszał się drogą na trasie Broumov – Ścinawka Górna. Ćwiczenia odbywały się w ramach programu pn. „Wspólne pogranicze – wspólne bezpieczeństwo”, mającego na celu sprawdzenie umiejętności związanych z prowadzeniem pościgów policyjnych.

W unijnym programie „Wspólne pogranicze – wspólne bezpieczeństwo” udział brali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Hradec- Králové. Ćwiczenia obejmowały doskonalenie metod policyjnych w pościgach transgranicznych i zatrzymywaniu uzbrojonych przestępców w obrębie granicy Polski i Republiki Czeskiej.

Symulacja pościgu za zmotoryzowanym przestępcą

Współfinansowany przez Unię Europejską program opierał się na symulacji pościgów policyjnych, które miały na celu zwiększenie efektywności i skrócenie czasu pościgu, a także odpowiednie podejście do zatrzymania uzbrojonego przestępcy. Podczas symulacji przestępca miał przejechać przez polsko-czeskie przejście graniczne w miejscowościach Tłumaczów – Otovice. Jeżeli pościg za przestępcą na polskich drogach nie przyniósłby oczekiwanych rezultatów, po przejechaniu granicy do akcji miała wkroczyć czeska policja.

Policjanci z KMP w Wałbrzychu okazali się jednak bardzo skuteczni w swoich działaniach, zatrzymując uciekiniera na trasie Broumov – Ścinawka Górna.