Modernizacja boisk Orlik przy ul. Limanowskiego w Wałbrzychu – przeprowadzony remont nadaje im blasku nowości

Boiska Orlik zlokalizowane przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 na ulicy Limanowskiego w Wałbrzychu przeszły gruntowną metamorfozę. Od lutego tego roku podlegały one intensywnym pracom remontowym, które obecnie dobiegają końca. Na zamieszczonych zdjęciach można dostrzec znaczącą przemianę tych obiektów sportowych, które teraz prezentują się jak świeżo wybudowane.

Zmiany nie ominęły również boisk Orlik znajdujących się w centrum miasta. W dniu 28 lutego 2024 roku została zawarta umowa na ich modernizację podczas spotkania w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Wałbrzychu. Kolejne tygodnie przyniosły rozpoczęcie prac remontowych przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 na ulicy 11 Listopada 75, gdzie poddano odnowie cały kompleks sportowy. Planowane działania są wieloaspektowe i dotyczą m.in. kompleksowej modernizacji boiska piłkarskiego oraz koszykarskiego.

Obszar zmian obejmuje szeroki zakres prac, począwszy od wymiany nawierzchni obu boisk, poprzez instalację nowego systemu drenażowego aż po montaż sztucznej trawy. Dodatkowo, przewiduje się wymianę istniejącego już oświetlenia i instalację nowego sprzętu sportowego, jak również modernizację ogrodzenia.