Nieoczekiwane zagrożenie: atak pioruna na turystów w Górach Izerskich – 13 osób hospitalizowanych

Gwałtowne wyładowanie atmosferyczne przeciągała dzisiaj chmurę nieszczęścia nad miasto Świeradów-Zdrój, szczególnie przy ulicy Granicznej 3, blisko turystycznego kompleksu Czeszka-Słowaczka. Tym razem, cel pioruna okazał się być grupą 24 turystów, co zostało potwierdzone przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki. Do reagowania zostali wezwani ratownicy z Grupy GOPR oraz ratownicy medyczni. W wyniku tego niebezpiecznego incydentu, trzynaście osób musiało zostać przewiezionych do szpitala.

Według najnowszych informacji ze służb Dolnośląskiego Wojewody, trzynaście poszkodowanych, w tym siedmioro nieletnich znajduje się pod obserwacją w szpitalu. Na szczęście, ich stany zdrowia nie budzą większych obaw, ponieważ doznali jedynie lekkich oparzeń. Bezpieczeństwo wszystkich jest teraz priorytetem i możemy odetchnąć z ulgą, że nie doszło do poważniejszego zagrożenia.

Ofiary pioruna zostały rozlokowane w pięciu różnych szpitalach w okolicy. Pozostali uczestnicy wypadku, szczęśliwie nieposzkodowani, również otrzymali wsparcie i pomoc, a następnie zostali bezpiecznie odtransportowani do swoich miejsc zakwaterowania.

W poczuciu powagi sytuacji i potrzebie szybkiego działania, na miejsce zdarzenia wysłano nie tylko ratowników z Karkonoskiej Grupy GOPR, ale także sześć zespołów pogotowia ratunkowego, kilka jednostek straży pożarnej i przedstawicieli urzędu miejskiego w Świeradowie-Zdroju.