Mieszkaniec Wałbrzycha złapany za kierownicą pomimo sądowego zakazu oraz cofnięcia uprawnień przez prezydenta miasta

Podczas popołudniowych patrolów dzielnicowych na obszarze Podzamcza, funkcjonariusze z pierwszego komisariatu zatrzymali 47-letniego mężczyznę. Mężczyzna ten wbrew zakazowi sądowemu i decyzji prezydenta miasta o odebraniu mu prawa do kierowania pojazdami mechanicznymi, podjął próbę prowadzenia samochodu osobowego. Zignorowanie tych zarządzeń spowoduje, że teraz będzie musiał ponownie stawić się przed sądem i odpowiadać za dwa różne przestępstwa.

Zdjęcie radiowozu i badanego samochodu pokazuje skalę interwencji. Przed godziną 2.00 popołudnia, dnia 7 lutego, policja przeprowadziła kontrolę drogową na al. Podwale, w wyniku której doszło do zatrzymania sprawcy wykroczeń drogowych. Policjanci w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że 47-letni kierowca nie miał prawa jazdy. Ten mieszkaniec Wałbrzycha miał orzeczenie Sądu Rejonowego w Wałbrzychu, obowiązujące do kwietnia 2024 roku, zabraniające mu prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, w ubiegłym roku prezydent miasta Wałbrzych odebrał temu mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami. Tak więc, ten mieszkaniec Wałbrzycha został pozbawiony możliwości kontynuowania podróży, a o jego przyszłość zdecyduje teraz sąd.

Pragniemy przypomnieć, że za jazdę pomimo odebranych uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat. W takiej sytuacji sąd wydaje obowiązkowy zakaz kierowania pojazdami. Jeśli sprawca popełni drugie przestępstwo, może trafić do więzienia nawet na 5 lat, z możliwością nałożenia dodatkowej kary w postaci dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

Kolejny raz chcemy podkreślić. Jeśli mają Państwo świadomość, że dana osoba nie ma prawa jazdy, a mimo to próbuje prowadzić pojazd, to powinniśmy to uniemożliwić. Warto również powiadomić o tym pracownika Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112. Informacja ta zostanie przekazana dyżurnemu z najbliższej jednostki policji, który natychmiast skieruje patrol na miejsce zdarzenia. Pamiętajmy, że osoby, które z różnych powodów straciły uprawnienia do kierowania pojazdami, mogą stanowić poważne zagrożenie na drodze. Dlatego tak ważne jest, aby nie tolerować takich sytuacji w społeczeństwie.