Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

W ciągu dnia, 47-letni mieszkaniec Wałbrzycha został ujęty przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego z lokalnej komendy policji. Mężczyzna był w centrum poszukiwań, aby zostać osadzonym w zakładzie karnym. Został on skazany prawomocnym wyrokiem sądu za szereg kradzieży i teraz czeka go niemal półroczny pobyt w więziennej celi.

Fotografia przedstawia policjanta, prowadzącego zatrzymanego mężczyznę. Około godziny 11:00, 7 lutego, patrole policyjne monitorowały obszar dzielnicy Stary Zdrój i Nowe Miasto w Wałbrzychu. W trakcie patrolowania ulicy 11 listopada, funkcjonariusze natrafili na mężczyznę, który próbował uniknąć wymiaru sprawiedliwości. Po zidentyfikowaniu go okazało się, że to poszukiwany 47-latek. Wyrok Sądu Rejonowego w Wałbrzychu skazał go za serię kradzieży. Natychmiast po zatrzymaniu, mężczyzna został przetransportowany do Aresztu Śledczego w Świdnicy, gdzie odsiedzi wyznaczony przez sąd okres 148 dni.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że każda osoba, która powinna odbywać karę pozbawienia wolności lub karę zastępczą aresztu za popełnione przestępstwo czy wykroczenie, ale próbuje uniknąć wymiaru sprawiedliwości, musi się liczyć z ryzykiem zatrzymania. To dotyczy także osób, które nie uregulowały grzywny nakazanej przez sąd. Walka policji z osobami, które próbują ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości, jest ciągła i nieustająca.