Mieszkańcy nie chcą zamknięcia Domu Zdrojowego

W miejscowości Jedlina-Zdrój mieszkańcy postanowili się zbuntować z powodu decyzji dotyczącej zamknięcia Domu Zdrojowego. Z tego względu kilkunastu mieszkańców ustawiło się przed budynkiem uzdrowiska, tym samym okazując bunt i niezadowolenie. W oświadczeniu zarządu Województwa dolnośląskiego znalazła się informacja, że Dom Zdrojowy kończy swoją działalność, a jego zamknięcie następuje wraz z końcem roku. Decyzja taka zapadła z powodu wydzierżawienia obiektu przez podległą Marszałkowi spółkę Uzdrowisko Szczawno – Jedlina na cele około medyczne. 

Dlaczego Dom Zdrojowy był tak ważny dla mieszkańców?

Dla mieszkańców zamknięcie Domu Zdrojowego jest dużą katastrofą. Od lat Dom Zdrojowy był sercem uzdrowiska. Posiada on dwa piętra, które nosiły nazwę zakładu przyrodoleczniczego. Został on otwarty po wysłaniu wniosku do Ministra Zdrowia, który zawierał prośbę o koncesję uzdrowiskową. Po jej otrzymaniu uzdrowisko mogło bezproblemowo funkcjonować przez 10 lat. 

Co powstanie w jedlińskim Domu Zdrojowym?

Dom Zdrojowym jest sercem Jedlina, gdzie były prowadzone działania lecznicze. Mieszkańcy bardzo martwią się jego losem i nie mogą pogodzić się z decyzją o zamknięciu tego miejsca. Jak można nieoficjalnie usłyszeć, po Nowym Roku na miejscu Domu Zdrojowego ma powstać Dom Seniora. Natomiast Zarząd spółki Uzdrowisko Szczalna – Jedlina ograniczyli się do wypowiedzi związanej z pogłoskami i nie chcą brać głosu w tym temacie. 

Jak wiadomo, nie tylko mieszkańcom nie podoba się pomysł likwidacji Domu Zdrojowego. Burmistrz miasteczka także jest przeciwny podjętej przez Ministra decyzji, więc zapewnia, że wystąpi do Marszałka Województwa z inicjatywą przejęcia obiektu od spółki Uzdrowisko Szczalna – Jedlina. Całej sprawie będziemy bacznie się przyglądać i informować na bieżąco.