Seniorzy też piszą listy do Świętego Mikołaja

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu jest inicjatorem niezwykłej akcji. Okazuje się bowiem, że wiara w Świętego Mikołaja nie mija mimo wieku. Listy bowiem do białobrodego darczyńcy piszą potrzebujący seniorzy. Wolontariusze otrzymali wiele listów od potrzebujących seniorów. 

Parasol, kapcie lub klipsy

Okazuje się, że potrzeby i marzenia seniorów są bardzo proste i przyziemne. Seniorzy proszą Świętego Mikołaja o kremy, parasole, korale, klipsy lub kapcie. Na liście życzeń pojawił się również ciepły sweter, czy dobra książka. Chcąc pomóc, wystarczy, że zgłosimy się do pomocnika świętego Mikołaja, Pani Eweliny lub bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. 

Pomoc seniorom nie tylko od święta

Wielu seniorów nie ma rodziny, która mogłaby ich wesprzeć w czasie pandemii lub umilić świąteczny okres. Rodzina często mieszka gdzieś daleko. Dlatego ważne jest, aby pamiętać o seniorach nie tylko w święta, ale również na co dzień. W wielu miastach w Polsce są prowadzone różne świetlice lub wolontariaty, które pozwalają na codzienną pomoc seniorom.

W Wałbrzychu MOPS organizuje pomoc zakupową dla seniora, wystarczy, że osoba starsza zadzwoni na specjalną infolinię, a wolontariusz zrobi potrzebne zakupy i przyniesie je do domu. Jednocześnie w ramach działań różnych organizacji charytatywnych czy instytucji można spędzić czas z seniorami lub kupić potrzebne rzeczy i darować je. Jednak warto też we własnym zakresie sprawdzić, czy w sąsiedztwie nie mieszka samotna babcia lub samotny dziadek. Czasem towarzystwo i codzienna rozmowa sprawia, że na twarzy seniora zagości uśmiech. Warto czasem rozejrzeć sie wokół i sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje naszej pomocy, czy towarzystwa.