Kolejne przewinienia na drodze. Sprawcy zatrzymani!

Trzydziestosiedmioletni mężczyzna ze Szczawna-Zdroju został zatrzymany przez policjantów czwartego grudnia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kierowca miał sądowy zakaz kierowania pojazdami, który zignorował. Jednak to nie jedyny kierowca w tym tygodniu, przyłapany przez policjantów na gorącym uczynku.

Rutynowa kontrola, zakończona zatrzymaniem

Podobna sytuacja spotkała dwudziestoośmiolatka zatrzymanego podczas rutynowej kontroli w Wałbrzychu przy ulicy Andresa. Policjanci chcieli tylko przeprowadzić kontrolę dokumentów, okazało się, że kierowca utracił prawdo do prowadzenia pojazdów. W związku z niewywiązaniem się z zakazu został zatrzymany. 

Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów w tym roku otrzymał również zatrzymany pięćdziesięciodwulatek. Kierowca jechał ulicą Tuwima w Wałbrzychu, gdy zatrzymała go policja celem wykonania rutynowej kontroli. Na ulicy Dąbrowskiego natomiast, pojazd prowadził, chociaż również nie powinien dziewiętnastolatek. Młody kierowca od zeszłego roku posiadał aktywny zakaz prowadzenia samochodu, mimo to wsiadł za kierownicę. 

Zakaz prowadzenia pojazdów

O zakazie prowadzenia pojazdów decyduje sąd. Najczęściej kierowcy tracą prawo do prowadzenia samochodów, wskutek zbyt brawurowej jazdy, prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu, spowodowanie poważnych wypadków komunikacyjnych w ruchu lądowym oraz w przypadku nagminnego naginania prawa ruchu drogowego. Mężczyźni zatrzymani przez policję odpowiedzą teraz za przestępstwa drogowe. Za niestosowanie się do zakazu sądu, może ich czekać teraz więzienie. 

Warto również dodać, że zakazem prowadzenia pojazdów mogą być objęte wszystkie pojazdy lub jedynie np. samochody osobowe. Zakaz prowadzenia pojazdów może również dotknąć kierowców, którzy uciekli przed kontrolą drogową, stworzyli sytuację niebezpieczną na drodze lub prowadząc pojazd nie posiadając prawa jazdy. Zakaz może być dożywotni lub określony ramami czasu. Nieudzielenie pomocy osobie, która uległa wypadkowi drogowemu co ciekawe również może być powodem do odebrania kierowcy prawa do prowadzenia samochodu.