Mikołajkowy podarunek dla biegaczy

Z Flagą na Trójgarbie to finansowany z funduszu firmy Toyota program, dzięki któremu wokół Masywu Trójgarbie zorganizowano dla biegaczy i spacerowiczów szlaki spacerowe, trasy biegowe, słupki z oznaczeniami oraz informacyjne tablice turystyczne. 

Dobre pomysły zmieniają nasz świat 

Fundusz Toyoty Dobre pomysły zbierają nasz świat, sfinansował aż dwie trasy spacerowe, cztery biegowe oraz sto słupków z oznaczeniami i aż sześć informacyjnych tablic turystycznych. Wszystko to wokół Masywu Trójgarbu. Jednak jest to kontynuacja działań, które mają miejsce wokół masywu od lat. Turyści przybywający na Dolny Śląsk jak i miejscowi chętnie gromadzą się w okolicy. Powodem są niezwykle urokliwe okoliczności przyrodnicze. Wszelkie prace były realizowane i koordynowane przez Gminę Czarny Bór, Nadleśnictwo Wałbrzych, Gminę Stare Bogaczowice oraz Bibliotekę+Centrum Kultury. 

Trasa otwarta dla spacerowiczów oraz biegaczy

7 grudnia miało miejsce oficjalne otwarcie trasy. Odbyło się one w Witkowie. Był to swego rodzaju prezent z okazji Mikołajek dla biegaczy. W uroczystym otwarciu trasy brali udział:

  • Mirosław Lech- Wójt Gminy Stare Bogaczowice,
  • Adam Górecki- Wójt Gminy Czarny Bór,
  • Piotr Sandomierski- przedstawiciel firmy Toyota,
  • Tomasz Gromala- Wójt Gminy Czarny Bór,
  • Mateusz Majchrzyk- przedstawiciel Nadleśnictwa Wałbrzych,
  • Katarzyna Bernaś- Dyrektor Biblioteki+Centrum Kultury,
  • Łukasz Hoppe- przedstawiciel Fundacji Edukacji Europejskiej.

Podziękowania od Wójtów

Wójtowie gmin podziękowali również Toyocie oraz Funduszowi Edukacji Europejskiej za wkład i fakt, że przedsięwzięcie nigdy bez nich nie miałoby miejsca. Dzięki ich wkładowi udało się zrealizować wiele przedsięwzięć kulturalnych oraz turystycznych. Wójtowie również podkreślili duże zaangażowanie Toyoty w lokalne przedsięwzięcia społeczne.