Kierowca z Wałbrzycha stracił prawo jazdy za ekstremalnie szybką jazdę

Mieszkaniec Wałbrzycha musi teraz radzić sobie bez prawa jazdy przez trzy miesiące, a dodatkowo zapłacić mandat w wysokości 1500 zł. W jego aktach pojawiło się również 13 punktów karnych. Powodem tak surowej kary była znaczna przekroczenie dozwolonej prędkości – jechał aż o 56 km/h szybciej.

Chociaż nie brakuje ostrzeżeń i informacji o konsekwencjach nadmiernej prędkości, wielu kierowców nadal ignoruje te wytyczne. Tym razem, policja zatrzymała jednego z nich na ulicy Wrocławskiej w Szczawienku, tuż przed godziną 21:00. Mężczyzna, chociaż mógł poruszać się maksymalnie z prędkością 50 km/h, jechał z zawrotną prędkością 106 km/h. Musiał więc pożegnać się ze swoim prawem jazdy na kolejne trzy miesiące, zapłacić mandat w wysokości 1500 zł i zebrać aż 13 punktów karnych.

Jest ważne, aby przypomnieć, że za przekroczenie dozwolonej prędkości, taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego do 2500 złotych. W przypadku powtarzających się wykroczeń, ta kwota może wzrosnąć nawet do 5000 złotych. Kierowcy przyznawane są również punkty karne proporcjonalne do wielkości przewinienia. Gdy prędkość przekroczona jest na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, policja ma prawo zabrać kierowcy prawo jazdy – informuje służba policyjna.