Ogłoszenie przetargu na przebudowę skrzyżowania ulic Moniuszki i Sikorskiego w Wałbrzychu

Na mapie miasta Wałbrzych pojawia się nowy punkt związany z planowaną przebudową infrastruktury drogowej. Tym razem chodzi o skrzyżowanie ulic Moniuszki i Sikorskiego, które ma zostać przekształcone w nowoczesne rondo typu „średnie” (turbinowe). Miasto postawiło pierwszy krok w tym kierunku, ogłaszając przetarg na realizację tej inwestycji.

Przetarg obejmuje nie tylko budowę rondzie na wspomnianym skrzyżowaniu, ale także gruntowną modernizację 650-metrowego odcinka ulicy Moniuszki, rozciągającego się od wiaduktu kolejowego do miejsca, gdzie krzyżuje się ona z ulicą Sikorskiego. W ramach tego projektu planowane jest również wymiana wszystkich instalacji znajdujących się na tym odcinku, a także wybudowanie chodników i ścieżek rowerowych. Zainteresowane firmy mają czas na złożenie swoich ofert do dnia 13 lutego.

Skrzyżowanie ulic Moniuszki i Sikorskiego uznawane jest przez mieszkańców za jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w mieście. Niejednokrotnie dochodziło tam do poważnych wypadków drogowych. Przebudowa tego skrzyżowania była zatem na liście priorytetów miasta od dłuższego czasu i teraz w końcu ma szansę stać się rzeczywistością.