Efektywne działania wałbrzyskich służb mundurowych: zaginione rodzeństwo szybko odnalezione

W ciągu dnia funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz drugiego komisariatu prowadzili poszukiwania dwójki zaginionych dzieci – pięciolatka i jego siostry, która liczy sobie siedem lat. Pociechy oddaliły się od domu pod nieobecność matki, rezydującej na Podgórzu. Matka dzieci, będąca w zaawansowanej ciąży, niewiele po tym, jak zdawało jej się, że pociechy mogły opuścić miejsce zamieszkania, zgłosiła tę sytuację policji. Tuż przed incydentem kobieta nagle zasłabła i na chwilę zasnęła. Natychmiastowo zareagowali mundurowi, pragnący nie tylko pomóc, ale przede wszystkim chronić. Niecałą godzinę po rozpoczęciu działań, młodzi mieszkańcy Wałbrzycha zostali odnalezieni w Śródmieściu. Na szczęście nic im nie dolegało – dzieci były całe i zdrowe.

Zdjęcie ukazuje radiowóz. Wszystkie informacje na temat zaginionych osób są traktowane przez policję z najwyższą powagą. Dlatego dyżurny z drugiego komisariatu, tuż po otrzymaniu zgłoszenia – przed godziną 14:00 – bez zwłoki rozpoczął procedurę poszukiwawczą. Funkcjonariusze natychmiast udali się na Podgórze, a także przeszukali okoliczne dzielnice i powiadomili pracowników miejskiego monitoringu. W trakcie działań przeprowadzono rozmowy z mieszkańcami i sprawdzono miejsca wskazane przez przechodniów.

W ciągu dalszych działań, funkcjonariusze wywiadowczy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odnaleźli zaginione rodzeństwo po mniej niż godzinie od rozpoczęcia poszukiwań. Dzieci zdołały dotrzeć do Śródmieścia i na szczęście nic im nie dolegało – były całe i zdrowe. Po zakończonych czynnościach poszukiwawczych, dzieci zostały przekazane jej zaniepokojonej matce przez policjantów.