20-latek prowadził pojazd w nocy mając we krwi ponad promil alkoholu

O bezpieczeństwo na drogach powiatu wałbrzyskiego zatroszczyli się funkcjonariusze Komisariatu Policji w Głuszycy. W nocy wykluczyli z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Młody człowiek, mimo iż miał w swoim ciele ponad promil alkoholu, podjął decyzję o prowadzeniu samochodu. Niestety, zapomniał, że nie ma zgody na jazdę „pod wpływem”.

Fotografia przedstawia radiowóz oraz policjantów podczas rutynowej kontroli drogowej.

15 lutego, tuż przed północą, prewencyjni funkcjonariusze z Głuszycy zatrzymali 20-letniego mieszkańca naszego powiatu. Mężczyzna prowadził auto osobowe na ulicy Kłodziek w Jedlinie-Zdroju będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 1,11 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi skonfiskowali mu prawo jazdy na miejscu zdarzenia.

Na podstawie tego incydentu warto przypomnieć pewne przepisy, aby uniknąć nieprzyjemności podczas kontroli drogowej. Wiemy, że jazda w stanie nietrzeźwości to poważne przestępstwo, na które nakładane są surowe kary. Oprócz wysokich grzywien, sąd może nałożyć na kierującego długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet wydać wyrok skazujący go na do 3 lat pozbawienia wolności. Dlatego kolejny raz apelujemy – jeśli wypiłeś alkohol, nie prowadź samochodu!