Powołanie i zaangażowanie OSP Boguszów: Niedzielne ratowanie sarny unieruchomionej pod samochodem

Pożarnicy z OSP Boguszów na swoim oficjalnym profilu społecznościowym podkreślają, że każde zgłoszenie jest dla nich równie istotne i traktowane z najwyższą powagą. Wskazują, że niezależnie od sytuacji, ich podejście zawsze jest pełne poświęcenia i profesjonalizmu.

Wyraźnie to zaangażowanie było widoczne w niedzielne popołudnie. Wtedy to strażacy otrzymali nietypowe wezwanie do interwencji na ulicy Reymonta. Pod jednym z zaparkowanych tam samochodów osobowych znaleziono sarnę. Zwierzę najprawdopodobniej w wyniku przestraszenia próbowało uciec, niestety w nieszczęśliwym zbiegu okoliczności znalazło się pod pojazdem. Z powodu swej sytuacji, sarna nie była w stanie samodzielnie uwolnić się spod auta.

Członkowie jednostki OSP Boguszów, posiadający doświadczenie w podobnych przypadkach, przystąpili do akcji ratunkowej. Udostępniając relację z dnia na swoim profilu, opisują jak udało im się ewakuować zwierzę i bezpiecznie przetransportować je na obszar poza miastem. Sarna, będąca już na wolności, oddaliła się w nieznane, z dala od miejskiego gwaru – kończą swój opis strażacy.