Na Dzień Zakochanych strażacy i policjanci z Wałbrzycha oddają krew, ratując tym samym życie

W związku ze zbliżającymi się Walentynkami, policjanci z Wałbrzycha podjęli decyzję o oddaniu krwi. Ta bezinteresowna inicjatywa pozwoliła na znaczące zasilenie miejscowego banku krwi. Jak podkreślają funkcjonariusze, krew jest darem o nieocenionej wartości, który ma potencjał do ratowania ludzkiego życia oraz zdrowia.

Podczas swojej codziennej służby, wałbrzyscy policjanci często znajdują się w sytuacjach, gdzie ludzkie życie jest w poważnym niebezpieczeństwie. Szczególnie dotyczy to miejsca wypadków drogowych, gdzie mogą być ranni. W takich chwilach liczy się każda minuta, a krew staje się jednym z najcenniejszych darów, które można podarować drugiej osobie.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wałbrzychu, razem z ich komendantem podinspektorem Krzysztofem Lewandowskim, udali się do Regionalnego Punktu Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, aby oddać swoją krew. Do tej altruistycznej akcji dołączyli również strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

W dobie licznych potrzeb, funkcjonariusze zachęcają wszystkich do oddawania krwi. Jako że jest to bezpłatne, a może uratować czyjeś życie. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą od 18 do 65 lat o wadze powyżej 50 kilogramów i posiadać dokument tożsamości. Jako ciekawostkę dodają, że każdy honorowy dawca krwi, może równocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.