Brutalny napad i kradzieże na terenie Wałbrzycha – sprawcy zatrzymani

Trzej mężczyźni wtargnęli do domu 68-letniego mieszkańca Boguszowa-Gorców, gdzie poddali go brutalnemu bicie, a następnie skradziono z jego mieszkania wartościowe rzeczy, w tym telewizor oraz kartę płatniczą. Po zastraszaniu poszkodowanego seniora, sprawcy opuścili miejsce zdarzenia. Mimo groźby, okradziony mężczyzna postanowił zgłosić incydent do policji.

Zdarzenie miało miejsce na początku czerwca. Po kilku dniach od incydentu pokrzywdzony 68-latek zdecydował się zgłosić sprawę do lokalnej jednostki policji. Sierżant sztabowy Aleksander Karkosz z policji wałbrzyskiej potwierdził, że mężczyzna podał szczegółowy opis zarówno przebiegu napadu, jak i osób które brały udział w zdarzeniu.

Akcja policyjna przyniosła sukces – mundurowi zatrzymali trzech podejrzanych w wieku 30, 40 i 41 lat. Jeden z nich pokazał funkcjonariuszom miejsce, gdzie ukryli skradzione przedmioty. W wyniku działań policyjnych, udało się odzyskać między innymi dowód osobisty oraz kartę bankomatową pokrzywdzonego 68-latka. Za popełnione przestępstwo sprawcom grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Problemów z wymiarem sprawiedliwości nie kończą się dla jednego z zatrzymanych mężczyzn. 30-latek usłyszał dodatkowo sześć zarzutów. W lutym tego roku kradł on paliwo z zaparkowanych samochodów na terenie wałbrzyskiego Sobięcina. Łącznie ukradł 200 litrów oleju napędowego, wykonując otwory w bakach samochodów osobowych i ciężarowych. Ponadto, mężczyzna odpowiada za kradzież katalizatorów i wiązek przewodów z auta, a także chłodnicę powietrza z naczepy stojącej nieopodal. Z sąsiedniego warsztatu samochodowego zabrał pięć felg aluminiowych, trzy koła, układ wydechowy i akumulator. Straty wynikłe z jego działań oszacowano na około 36 tysięcy złotych.